Jak wybrać gadżety na targi?

Okazuje się, że wybór materiałów na targi nie dla wszystkich jest sprawą prostą i oczywistą. Co zatem zrobić, aby gadżety rozdawane na stoisku targowym nie były kolejnym, nieudanym i niepotrzebnym nikomu, upominkiem dla Waszych potencjalnych klientów czy kontrahentów? Postaram się udzielić Wam kilku cennych wskazówek w tym temacie.

Co zrobić, aby gadżet okazał się trafionym?

Zwróć uwagę na to, aby dobrać gadżet do grupy docelowej. Zastanów się kto będzie najczęstszym gościem na targach- dzieci, które uwielbiają kolorowe gadżety, młodzież- interesująca się nowościami, panie – znające się na modzie i ceniące eleganckie, estetyczne gadżety czy panowie, oczekujący praktycznego i użytecznego upominku? Jeśli odpowiedz sobie na to pytanie, bez wątpienia ułatwisz sobie wybór odpowiednich materiałów targowych.

 

Nietypowy gadżet jako idealny sposób na przyciągnięcie uwagi.

Kiedy Twoja Firma wybiera się na targi branżowe i dobiera materiały na Wasze stoisko, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że materiały te służą  głównie do budowania Waszego wizerunku. Jeśli pojawiasz się jako wystawca wśród inny Firm z Twojej branży, ważne jest, aby Twoje stoisko wyróżniało się na tle innych. Co Ci w tym pomoże? Oczywiście nietypowy i nieszablonowy gadżet, nawiązujący bezpośrednio do Twojej działalności. Może to być choćby antystres w kształcie kasku, tabletki czy postaci lekarza (odwołujący się do branży budowlanej czy medycznej), długopis z diodą w kształcie żarówki (dający możliwość skojarzenia Twojej Firmę z branżą energetyczną czy balsam do ust w modnym kształcie (odnoszący się np. do branży kosmetycznej).

 

Jak zainteresować odwiedzających targi naszą ofertą?

Plan jest prosty. Wybierz ciekawe gadżety, charakteryzujące Twoją Firmę, nawiązujące do kolorystyki Waszego logotypu. Jeśli Twoje logo jest charakterystyczne lub w intensywnym kolorze, świetnie się składa! Masz bowiem idealną okazję na to, aby wybić się z tłumu i przyciągnąć uwagę klientów barwnym akcentem. Krótki przykład - Twoja Firma ma czerwone logo i pochodzi z branży IT? Wybierz modny rozgałęziacz usb lub pokrowiec na kartę do smartphona w kolorze krwistej czerwieni i ciesz się tysiącem gości na Waszym targowym stoisku.

 

Pamiętaj o jakości rozdawanych prezentów.

Jak doskonale wiecie, nie ma nic gorszego niż otrzymanie kolejnego, niepiszącego długopisu czy notesu z ledwo trzymającymi się kartkami. Taki upominek nie zachęci do współpracy Waszych klientów czy kontrahentów. Wręcz przeciwnie. Od razu zadadzą oni sobie pytanie – czy taka sama jest jakość jego produktów/ usług? Unikajcie tego, wybierając materiały wysokiej jakości oraz estetyczne w wykonaniu, tak, aby każdy ich użytkownik był zadowolony i korzystał z nich chętnie i przez długi czas. Dzięki temu Wasze logo będzie znane coraz szerszemu gronu odbiorców, stanie się w mig rozpoznawalne, a Wasza marka będzie niewątpliwie jedną z wiodących na rynku.

 

0
Feed

Zostaw komentarz