Jak wybrać gadżety na targi?

Ważne wydarzenia lokalne, eventy branżowe czy konferencje naukowe to doskonała okazja, aby wypromować firmę i pozyskać klientów. Kwestią, która często schodzi na drugi plan, są gadżety na targi, które znajdą się na stoisku i trafią w ręce najbardziej zainteresowanych uczestników. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie kroki należy podjąć, aby upominek zrobił wrażenie na potencjalnych kontrahentach, koniecznie poznaj przygotowane przez nas wskazówki!

 

Wybierz gadżet, który Cię wyróżni

Jeśli jesteś wystawcą na evencie typowo branżowym, warto rozważyć odejście od utartych schematów i na upominek dla klientów wybrać coś, co swoim wyglądem lub zastosowaniem będzie nawiązywać do tematyki targów. Klasyczny ołówek czy smycz możesz zastąpić na przykład poręcznym notatnikiem z motywem gołębia na wydarzeniu z branży ślubnej lub poręczną miarką kuchenną ozdobioną logo firmy, jeśli chcesz trafić do sektora gastronomicznego.

 

Kiedy masz już pomysł na idealny gadżet dla Twoich klientów na targach, warto wzbogacić go o wpadające w oko detale, takie jak charakterystyczne logo czy wyrazisty kolor. Dzięki dobrze dobranym elementom połączysz ofertę, stoisko i rozdawane upominki w spójną całość, która pozwoli zapamiętać Twoją firmę.

 

Poznaj swojego klienta, zanim przygotujesz prezent

Dobrą praktyką jest dobranie gadżetu do uczestników wydarzenia, na którym jesteś wystawcą. Targi branżowe i inne tego typu wydarzenia służą przede wszystkim przyciągnięciu odbiorców o podobnych zainteresowaniach i potrzebach. Drobiazg swoim wyglądem lub zastosowaniem powinien przypominać właścicielowi o konkretnych usługach, których poszukiwał na Twoim stoisku.

 

W dobieraniu właściwego upominku może pomóc Ci wiele czynników, takich jak grupa wiekowa i branże pokrewne tej, którą reprezentujesz. Miłośnicy majsterkowania bardziej docenią praktyczną stronę przedmiotów, a nowoczesne gadżety mają większe szanse na targach związanych z rozwojowymi technologiami. Urocze i kolorowe prezenty, które przypadną do gustu dzieciom na pewno sprawdzą się doskonale na imprezach przyjaznych rodzinom.

 

Pamiętaj o jakości prezentów

Ważnym elementem planowania udziału firmy w targach jest określenie budżetu. Aby zakup gadżetów okazał się inwestycją, a nie pustym wydatkiem, na pierwszym miejscu należy postawić ich jakość. Znacznie lepszy jest prosty i skromny drobiazg, który doskonale spełnia swoją funkcję niż niepraktyczny przedmiot, który rozpadnie się już przy pierwszym użyciu. Dostając niskiej jakości bibelot potencjalny kontrahent może zadać sobie pytanie, czy usługi Twojego przedsiębiorstwa również pozostawiają wiele do życzenia.

0
Feed

Zostaw komentarz